Medinių paviršių priežiūra

Kad iš natūralios medienos masyvo pagaminti baldai ir kiti interjero elementai neprarastų savo puikios išvaizdos ir džiugintų ilgus metus, tokiais daiktais reikia tinkamai rūpintis.

Daiktus, pagamintus iš medžio masyvo, reikia eksploatuoti sausoje, vėdinamoje patalpoje, kurioje palaikoma +18°С – +25°С temperatūra ir 50%-70% santykinis oro drėgnumas. Tokių daiktų negalima laikyti tiesioginiuose saulės spinduliuose, o nuo nuo židinių, radiatorių, kondicionierių, atviros ugnies ar kitų šilumos šaltinių, įskaitant langus, reikėtų laikyti atokiau – bent 60 cm atstumu.

Natūralaus medžio paviršių reikia saugoti nuo smūgių, mechaninių pažeidimų, aštrių daiktų poveikio. Nerekomenduojama, kad paviršiai trintųsi su metaliniais daiktais.

Mediniai paviršiai turi būti saugomi nuo bet kokių agresyvių medžiagų (skiediklių, benzino, rūgščių, acetono ir kt.) patekimo ant jų. Taip pat negalima leisti riebalų ir kitoms labai nešvarioms dėmėms nudžiūti ant medinio paviršiaus, nes šiose vietose ant medžio gali susidaryti nepašalinamos dėmės.

Medienos masyvo baldų nereikėtų plauti dideliu vandens kiekiu, nes medžio paviršiuje gali atsirasti trūkiai. Dažnu atveju pakaks perbraukti vandeniu sudrėkinta minkšta šluoste. Naudojant valymo priemones būtina atkreipti dėmesį į jų naudojimo instrukciją, kad jos būtų tinkamos natūralios medienos paviršiaus valymui.

Alyvuotų (aliejuotų) medinių baldų ar kitų daiktų paviršių bent kas 2 metus reikia atnaujinti nutepant baldine alyva.