Susipažinkime

Tomas Žilinskas, melodeko kūrėjas

Nors ir norėtųsi pasigirti, kad mano šeimoje staliaus amato tradicijos perduodamos iš kartos į kartą, visgi nei tėtis, nei seneliai su staliavimu neturėjo nieko bendro. Paveldėti galėjau nebent meilę gamtai, mat kaip ir jie gimiau ir užaugau kaime,  nors ir visai šalia Klaipėdos miesto. 

„melodeko“ gimė suporavus dvi mano aistras – meilę muzikai ir natūraliam medžio grožiui. Prieš eilę metų susikonstruotas pirmasis ąžuolinis staliukas audio aparatūrai bei ąžuolinė medžio mozaika ant kambario sienų privertė susimąstyti, kad galbūt tokie daiktai gražūs ne tik man. Aš iš tų žmonių, kurie muzikos klausosi ir akimis. Man svarbu estetika, harmonija, todėl muzika skamba geriau, kai mane supa gražūs, tikri daiktai ir žinau, kad visi mano audio aparatai tvarkingai guli ant dailaus ir kokybiško baldo ar stovelio. Ir tai nepasikeičia net ir klausant muzikos užmerktomis akimis. Grožis ir kokybė man asocijuojasi su natūraliomis medžiagomis – mediena, akmeniu, oda, spalvotaisiais metalais.

Be galo mėgstu medį. Tiek gyvo medžio, tiek medžio dirbinio vaizdas manyje žadina emocijas. Gera matyti, gera liesti iš natūralaus medžio pagamintus daiktus, žinant, kad kiekvienas jų unikalus bei už jų slypi kažkokia istorija. Istorija ne tik šimtą metų nugyvenusio medžio, bet taip pat ir meistro, kuris tą medį prikėlė antrajam, o gal jau net ir trečiajam gyvenimui. Ypač gera iš malkų krūvos išgelbėti šimtametį medį – žavi jo natūralūs įtrūkimai ir kiti tobuli netobulumai. Toks liūdnas grožis, kurį norisi išsaugoti.  

Gaminu, kad muzikos klausymasis man ir mano klientams teiktų dar daugiau malonumo. Jei jūsų sielai irgi artimos mano vertybės – kviečiu susipažinti su mano kūriniais. 

Tomas Žilinskas, melodeko kūrėjas