Epoksidas baldų gamyboje – plastiko garbinimo mada?

Pasitaiko paklausimų, ar pagaminčiau baldą ar kažkokį stovelį su epoksidu. Net nemirktelėjęs visada atsakau, kad epoksido dervos nenaudoju. Epoksidas ir medis – visiškai priešingos materijos visomis įmanomomis prasmėmis. Tiek chemine, fizikine, tiek ir ideologine. Ir man šiek tiek liūdna matyti šią naują plastiko garbinimo madą, kai tuo pat metu kiti bando spręsti ekologines problemas.

Kas yra tas epoksidas? Tai cheminių medžiagų mišinys, viena iš plastiko rūšių. Taip, būtent plastiko, su kuriuo darbar taip garsiai visi bando kovoti. Todėl sakykit, ką norit, bet chemija užpiltas, plastike įkaltintas medis jau neturi nieko bendro su natūralumu. Ir tai jau nebe skonio reikalas. Suprantu, kad kai kam tai puikus būdas parduoti nekondicinę medieną, o kitiems – iš tų medienos atliekų sukurti „meną“, nes kol yra paklausa, bus ir pasiūla.

Pateisinu vienintelį atvejį epoksido naudojimui baldų ar interjero detalių gamyboje – nedidelių medžio įtrūkimų užpildymui, bet jei tik klientas leidžia, net ir įtrūkimus palieku natūralius, atvirus, gyvus.

Leave a Reply