Šiek tiek apie medžio dildes

Vis labiau imu pamėgti nepelnytai primirštą ir nuvertintą įrankį – medžio dildę. Kadangi viską gaminu rankiniu būdu, medžio dildės labai pasitarnauja tiek ausinių stovų gamyboje, tiek ir kitiems gaminiams, pavyzdžiui, mediniams batų šaukštams, kuriuos paprastai gaminu dovanoms.

Dildžių būna labai įvairių – nuo paprastų stačiakampių ir pusapvalių iki įmantriausių lenktų formų, kurios padeda išgauti norimas medžio formas, kurias vėliau belieka apdirbti šlifavimo popieriumi. Šiai dienai turiu ne mažiau 10 skirtingų rūšių dildžių medienai. Žinoma, šiais laikais yra ir modernesnių įrankių tam pačiam tikslui pasiekti, bet kartais norisi medį ilgiau glostyti tradiciniu būdu.

Įdomios, visiškai kitokios konstrukcijos yra japoniškos pjūkladantės medžio dildės Shinto, kurias siunčiausi tiesiai iš Japonijos, nors, pasirodo, buvo galima įsigyti ir Lietuvoje.

Naudingos, kai reikia greitai nuimti daug medžiagos, o ir medžio paviršių palieka gana glotnų. Skirtingose dildės pusėse dantukai yra skirtingo grubumo. Beje, šią dildę neretai panaudoju ir tekindamas, prieš pereinant prie šlifavimo.

O štai čia dalinuosi vaizdeliu, kaip atrodo mano dovanoms gaminti mediniai batų šaukštai, kur dildė taip pat nemažai pasitarnavo:

Leave a Reply