Stovas ausinėms: koks geriausias?

Ne paslaptis, kad didžiausi ausinių entuziastai gali pasigirti išties įspudingomis didelėmis ausinių kolekcijomis, kurias neretai sudaro keli, keliolika net keliasdešimt skirtingų modelių ausinių. Kadangi audio hobyje to savojo garso paieškos gali tęstis be pabaigos, šioje srityje kaip niekur kitur svarbu savo daiktus išlaikyti kuo geresnės būklės, nes netrukus gali tekti parduoti ir pirkti kitą. Išleidus kelis šimtus ar net tūkstančius eurų ausinėms, nesinori jų laikyti netvarkingai numestų ant stalo ar stalčiuje, kur jos gali apsibraižyti ar net susigadinti. Todėl nenuostabu, kad absoliuti dauguma ausinių entuziastų naudoja specialius ausinių stovus. Taip jos ne tik kabo saugiai, bet ir džiugina akį, kol nenaudojamos pagal paskirtį. Manau, niekas nesiginčys, kad gražios ausinės turi kaboti ant gražaus stovo. Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsiu kelis pagrindinius ausinių stovų tipus bei papasakosiu, kokius ir kodėl gaminu aš.

Renkantis ausinių stovą, be abejo, reikia įvertinti, ar jis tiks jūsų turimoms ausinėms. Priklausomai nuo gamintojo ir modelio, ausinės savo dydžiu ir konstrukcija gali skirtis kardinaliai. Lankelis gali būti siauras, kaip daugelio Sennheiser, Focal, Grado labs, Hifiman, ZMF, Beyerdynamic ausinių, bet gali būti ir platus, kaip kai kurie Audeze, Audio-Technica, AKG, STAX, Verum Audio ar jau minėti Hifiman gamintojo modeliai. Lygiai taip pat skiriasi ir ausinių garsiakalbių dydis – vienos ausinės dedasi ant ausų, o kitos – pilnai jas apgaubia. Bet net ir pastarosios gali labai skirtis forma ir dydžiu. Pavyzdžiui, labai ilgos Hifiman Ananda ar STAX SR-L500, todėl stovas tokioms ausinėms turi būti ypač aukštas ir gilus.

Jei pasižiūrėsime, kas dedasi ausinių stovų rinkoje, nesunkiai galėsim išskirti kelis jų tipus:

  1. galvos arba omega formos ausinių stovai, ant kurių ausinės kabo remdamosis lankeliu ir pagalvėlėmis;
  2. stovai-kabyklos, ant kurių ausinės kabo laisvai, remdamosis didele dalimi savo lankelio;
  3. stovai-kabyklos, ant kurių ausinės kabo laisvai, remdamosis tik siaura savo lankelio dalimi.

Galvos arba omega formos ausinių stovai, ant kurių ausinės kabo remdamosis lankeliu ir pagalvėlėmis

Galvos arba omega formos stovas, mano manymu, pats saugiausias tuo atžvilgiu, kad ausinės ant jo laikosi tvirčiausiai, nes remiasi į jį keliuose taškuose, taigi rizika, kad ausinės nukris nuo stovo atsitiktinai jas užkliudžius, yra labai nedidelė. Toks stovas geras dar ir tuo, kad neišsitampo, nesideformuoja lankelis, kadangi  dalį ausinių svorio laikymo perima pagalvėlės, todėl kuo puikiausiai tinka net labai sunkioms ausinėms.

Kaip pavyzdys galėtų būti melodeko unika modelis. Kadangi tokius stovus gaminu iš masyvios kietmedžio medienos, jų didelis svoris dar papildomai prideda stabilumo. Deja, dėl didelių rankų darbo sąnaudų ir medžiagų savikainos šie mano stovai yra ganėtinai brangūs, todėl ne tokie populiarūs.

Stovai-kabyklos, ant kurių ausinės kabo laisvai, remdamosis didele dalimi savo lankelio

Šio tipo stovai irgi saugūs ausinėms, bent jau tuo atžvilgiu, kad negadina lankelių, kadangi šis į stovą remiasi beveik visu savo plotu. kaip pavyzdys galėtų būti melodeko cigno ir brila modeliai. Siekiant, kad stovas būtų ne tik gražus, bet ir saugus brangioms ausinėms, įgilinu dalį, į kurią remiasi ausinių lankelis, todėl ausinės laikosi tikrai stabiliai. Tokie stovai vizualiai atrodo gana minimalistiškai, nepaslepiamas laisvai ore kabančių ausinių grožis, todėl galbūt dėl šios priežasties jie šiuo metu populiariausi tarp mano gaminamų. Pavyzdžiui, cigno modelis yra pats perkamiausias.

Stovai-kabyklos, ant kurių ausinės kabo laisvai, remdamosis tik siaura savo lankelio dalimi

Tokiu stovų pats negaminu ir negaminsiu, todėl neturiu savo originalaus pavydžio. Nemėgstu ir nepripažįstu tokių stovų dėl kelių priežasčių. Visų pirma – toks stovas gali ištampyti ausinių lankelį. Tai turėtų būti ypač aktualu turintiems ausines su plonu natūralios odos lankeliu, mat oda yra gana neatspari deformacijoms, kai ją veikia apkrovos. O tos apkrovos susidaro ganėtinai nemenkos, kai turimos ausinės sveria kelis šimtus gramų. Išsitampymo rizika dar labiau padidėja, jei oda sušlampa nuo lietaus ar prakaito.  Antras minusas – kabinant ausines ant tokio stovo, reikia įsitikinti, kad jos į stovą remiasi tiksliai per lankelio centrą. Priešingu atveju, praradusios balansą, ausinės gali nuslysti ir nukristi. Deja, kaip matau, būtent tokių stovų rinkoje yra daugiausia. Gal ir nenuostabu, kadangi tokie yra patys universaliausi, kadangi  tinka bet kokioms ausinėms, o jų gamyba yra pati paprasčiausia ir pigiausia.

Kas dar svarbu renkantis stovą ausinėms?

Jeigu turite pilno dydžio laidines ausines, renkantis stovą, būtinai atkreipkite dėmesį ne tik į jo modelį, bet ir į aukštį. Per žemas stovas gali pakenkti ausinių kabeliui ir lizdams. Todėl, jei tik yra galimybė, reikėtų stovą pasimatuoti, uždedant ant jo didžiausias turimas ausines su prijungtu kabeliu. Kabelis neturėtų iš karto remtis į ausinių stovo pagrindą ar  stalą – būtina bent poros centimetrų atsarga.

Parašyk, ką apie tai manai